Fazuľa Mungo 500g BIO Country Life

120016

Nový produkt

Fazuľa mungo je bohatá na železo a vitamíny. Jej bôby majú olivovo zelenú farbu. Pre svoju príjemnú chuť a ľahkú stráviteľnosť si získavajú stále väčšiu popularitu.

Viac detailov

2,65 €

- +

 
Detaily

    

Mungo fazuľa je najvhodnejšia na nakličovanie. Môže sa použiť do šalátov, zeleninových jedál, polievok no najviac vitamínov má vo forme klíčkov. Obsahuje totiž bielkoviny, železo, mangán, horčík a fosfor.

Niekedy je fazuľa mungo nazývaná zelená sója a pôvodom pochádza z Indie. Je obľúbená na celom Ďalekom Východe. Hlavnými producentmi tejto zaujímavej plodiny Thajsko, Čína a Austrália.

Zloženie : Fazuľa mungo, produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

Návod na prípravu : Fazuľa mungo sa pred varením - rovnako ako všetky ostatné strukoviny - namočte na 4-8 hodín vo vode. Varte 45 minút (v tlakovom hrnci 10 minút). Používa sa ako príloha k obilninovým jedlám, do nákypov a polievok. Jej chuť najlepšie vynikne pridaním kari korenia. Môže sa jesť aj naklíčená. Návod na klíčenie: Mungo namočte na 12 hodín do vody v sklenenej nádobe a uschovajte v chladničke najlepšie cez noc. Ráno mungo sceďte, vráťte do nádoby a ponechajte v izbovej teplote teraz už v suchej nádobe bez vody. Preplachujte 2x denne pre zachovanie vlahy a čerstvosti. Ďalej zostáva mungo v suchej nádobe, ale stále 3x denne preplachujte. Mungo by malo začať klíčiť do troch dní, najneskôr však do piatich. Ideálne klíčky dosahujú dĺžku maximálne 2 cm.

Kalorická hodnota / energie (na 100g): 1452 kJ/347 kcal. Bielkoviny: 23,9 g Sacharidy: 62,6 g Tuky: 1,2 g Vláknina: 16,3 g

Skladovanie : Skladujte pri teplote do 25 ° C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%.
Alergény : Môže obsahovať stopy lepku.

Balenie :  vyrába sa v  500 g baleniach

Napíšte Váš názor

Fazuľa Mungo 500g BIO Country Life

Fazuľa mungo je bohatá na železo a vitamíny. Jej bôby majú olivovo zelenú farbu. Pre svoju príjemnú chuť a ľahkú stráviteľnosť si získavajú stále väčšiu popularitu.

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (29):

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

QR kód

Menu