Kaša pšenová 300g Nominal

233006

Nový produkt

Prosná kaša pozostáva z pšenovej a kukuričnej múky. Obe tieto obilniny neobsahujú gliadín (frakcia gluténu) a sú tak vhodné aj pre celiakov.

Viac detailov

2,02 €

3 položky

- +

 
Detaily

  

Pšeno lúpané proso. Proso je pravdepodobne najstaršou kultúrnou plodinou, ktorú z Ázie do Európy priniesli kočovné kmene. Pšeno sú významným zdrojom minerálov a vitamínov. Pre vysoký obsah železa sa odporúčajú ľuďom trpiacim chudokrvnosťou. Vysoký obsah fosforu pomáha v prevencii a liečbe depresií a únavy. Kremík podporuje zdravie a krásu zubov, nechtov a vlasov. Významný je aj obsah draslíka, horčíka a zinku. Z vitamínov majú vysoký podiel vitamíny skupiny B. Vysoký je aj obsah vlákniny, bielkovín a tiež tuku. Pšeno sú jedinou zásaditú obilninou a preto sú vhodné pri žalúdočných ťažkostiach. Blahodarne pôsobí aj na pankreas a slezinu. Pretože neobsahujú lepok, sú ideálne stravou pre chorých na celiakiu a vhodné sú aj pre alergikov. Pre svoju vysokú výživnú hodnotu sa odporúčajú pre rýchlu rekonvalescenciu, deti, študujúci, športovcov a ťažko pracujúce osoby. Prosná kaša sa môžeme použiť na zahustenie omáčok a polievok, hodí sa aj ako spojivo pri výrobe fašírok a sekané. Prídavok 2 - 3 váhových percent do múky spôsobí pri príprave kysnutého cesta lepšiu schopnosť viazať vodu, čo prinesie predĺženie trvanlivosti a vyšší vláčnosť cesta. Kaša Nomina možno použiť aj ako základnú hmotu pri výrobe domácich nátierok.

Zloženie : Proso - pšeno (60%), kukuričná krupica (40%).

Návod na prípravu : Do teplého sójového (či iného) nápoje pridávame za stáleho miešania instantnú kašu - až docielime požadovanej hustoty. Instantné kaše Nomina sú výborné aj v kombinácii so sójovým jogurtom alebo ovocným príkrmom.

Kalorická hodnota / energie (na 100g): 1541 kJ/368 kcal. Bielkoviny: 12,0 g Sacharidy: 72,2 g Tuky: 1,2 g Vláknina: 3,2 g Príp. iné (cholesterol, vitamíny a pod): minerálne látky 1,2 g

Skladovanie : Skladujte v suchu.
Alergény : Obsah lepku nižší ako 10 mg na 100 g výrobku.

Obsah balenia : 300g

Vyrobené v Českej Republike

Napíšte Váš názor

Kaša pšenová 300g Nominal

Prosná kaša pozostáva z pšenovej a kukuričnej múky. Obe tieto obilniny neobsahujú gliadín (frakcia gluténu) a sú tak vhodné aj pre celiakov.

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (22):

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

QR kód

Menu