Kaša ovsená 300g Nomina

232008

Nový produkt

Instantné kaše sú výrobky s výraznou nutričnou hodnotou a mimoriadne ľahkou stráviteľnosťou. Medzi ich prednosti patrí rýchla a jednoduchá príprava a variabilnosť použitia.

Viac detailov

2,65 €

3 položky
Pozor: skladom posledné kusy

- +

 
Detaily

  

Instantné kaše predstavujú moderný a zdravý spôsob výživy, vhodný pre všetky vekové kategórie. Ovos obsahuje rozpustnú vlákninu, čo je druh sacharidov so schopnosťou zadržiavať vodu, ktorá mastí a zmäkčuje tráviaci trakt. Pravidelnou konzumáciou ovsa v akejkoľvek forme sa dosahuje veľmi dobré výsledky aj pri prevencii a liečbe artériosklerózy a hypertenzie. Ovsenú kašu môžeme použiť na zahustenie omáčok a polievok, hodí sa aj ako spojivo pri výrobe fašírok a sekanej. Prídavok 2-3 váhových percent do múky spôsobí pri príprave kysnutého cesta lepšiu schopnosť viazať vodu, čo prinesie predĺženie trvanlivosti a vyšší vláčnosť cesta.

Ovos je obilnina s vysokou energetickou a nutričnou hodnotou. Má vysoký obsah biologicky hodnotných bielkovín, vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín, priaznivé zloženie sacharidov a vysoký obsah rozpustnej vlákniny. Obsah bielkovín sa pohybuje medzi 14 - 21%. Skladba aminokyselín je veľmi vyvážená s vysokým podielom esenciálnych aminokyselín, ktoré sú potrebné pre stavbu kostí a svalov. Ako ostatné obilniny obsahuje zložité, veľmi kvalitné cukry, ktoré sa vstrebávajú veľmi pomaly a podľa potrieb organizmu. Nespôsobuje teda obezitu, ale naopak zvyšuje energetickú výkonnosť. Ovos je tiež bohatým zdrojom nestráviteľnej a stráviteľné vlákniny. Vďaka tomu má veľmi priaznivý vplyv na znižovanie hladiny cholesterolu v krvi. Ovos sa všeobecne odporúča pri stavoch vyčerpania a nervovej slabosti, v rekonvalescencii, pri vysokom krvnom tlaku a pre úpravu trávenia. Je tiež výborný pre diabetikov, stabilizuje krvný cukor. Ovos je aj dobrým zdrojom minerálnych látok a vitamínov. Výrazne vyššia ako u ostatných obilnín je obsah horčíka, železa, zinku a mangánu.

Zloženie : 60% ovos, 40% kukuričná krupica.

Návod na prípravu : Do teplého sójového (či iného) nápoja pridávame za stáleho miešania instantnú kašu - až docielime požadovanej hustoty. Ovsená kaša je výborná aj v kombinácii so sójovým jogurtom alebo ovocným príkrmom. Kašu môžeme použiť na zahustenie omáčok a polievok.

Kalorická hodnota / energie (na 100g): 1568 kJ/374, 5 kcal. Bielkoviny: 13,2 g Sacharidy: 75,4 g Tuky: 1,7 g

Skladovanie : Skladujte v suchu.

Obsah balenia : 300g

Vyrobené v Českej Republike

Napíšte Váš názor

Kaša ovsená 300g Nomina

Instantné kaše sú výrobky s výraznou nutričnou hodnotou a mimoriadne ľahkou stráviteľnosťou. Medzi ich prednosti patrí rýchla a jednoduchá príprava a variabilnosť použitia.

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (11):

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

QR kód

Menu