Lupienky amarantové morská soľ bezlepkové 65g MCL

613005

Nový produkt

Lupienky vyrobené z kukuričnej a amarantovej múky jemne solené morskou soľou. Sú certifikované ako bezlepkové.

Viac detailov

1,20 €

Momentálne vypredané. Tovar Vám objednáme. Dodanie dodávateľom do 1 týždňa.

- +

 
Detaily

Popis

Amarant sa zaraďuje k pseudoobilninám, čo znamená, že medzi obilné trávy nepatrí, ale v kuchyni sa využíva úplne rovnako. Zrno a z neho mletá múka sa využívajú predovšetkým v potravinárstve, rovnako ako listy. Niekedy sa ale používa aj ako krmivo v poľnohospodárstve.

Rastlina, z ktorej amarant pochádza, sa nazýva láskavec. V Strednej Amerike ho pestovali Aztéci a Inkovia už 4000 rokov pred naším letopočtom. Dnes sa amarant prevažne pestuje v tropickom pásme, kde sa zrno zberá až trikrát ročne. Jedno zrnko má veľmi malé rozmery i váhu.

Kukurica je rastlina z čeľade lipnicovitých, ktorá môže mať až šesť metrov. Pôvodne pochádza z Južnej Ameriky, kde sa pestuje už vyše 5000 rokov. Od miestnych Indiánov sa kukurica spolu s Kolumbom dostala do Európy. Dnes je kukurica po pšenici a ryži najpestovanejšou obilninou na svete. V Čechách ju nájdeme na poliach na južnej Morave.

Kukurica sa využíva ako krmivo, ďalej ako surovina na výrobu cukru, oleja a škrobu. Niektoré druhy sa pestujú ako zelenina. V potravinárstve sa z kukurice vyrábajú lupienky, múka, krupica alebo kaše. Zvlášť v rozvojových krajinách je kukurica cenným zdrojom obživy.

Zloženie

Zemiakový škrob, kukuričná múka, amarantová múka 17 %, slnečnicový olej, zemiaková múka, posyp morská soľ 4 % (sušený glukózový sirup, morská soľ, aróma, sušená zelenina [cibuľa, cesnak], látka zamedzujúca hrudkovitosti [oxid kremičitý]), soľ.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote. Otvorené balenie vždy dobre uzavrite, uložte na suchom a tmavom mieste a spotrebujte do 2 dní.

Výživové údaje na 100 g

Energetická hodnota 1 736 kJ / 415 kcal
Tuky: 10,0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 2,9 g
Sacharidy: 78,0 g
z toho cukry: 1,0 g
Vláknina: 3,7 g
Bielkoviny: 4,4 g
Soľ: 0,0 g

Napíšte Váš názor

Lupienky amarantové morská soľ bezlepkové 65g MCL

Lupienky vyrobené z kukuričnej a amarantovej múky jemne solené morskou soľou. Sú certifikované ako bezlepkové.

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (10):

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

QR kód

Menu