Olej eukalyptový Euky Bear 50ml

HL020

Nový produkt

Eukalyptový olej,, Euky bear "je pôvodom z Austrálie a postupne sa rozšíril po celom svete. Patrí do druhu myristiciových myrtyceae a v súčasnej dobe je známe cez 500 druhov. Dnes sa pre komerčné účely používa maximálne 10 druhov

Viac detailov

5,28 €

3 položky

- +

 
Detaily

K najznámejším patrí eukalyptus polybractea, eukalyptus globulus, eukalyptus citriodola a eucalyptus radiata. Všetky obsahujú vo svojich lístkoch eukalyptový olej. Ten sa však podľa rôznych druhov líšia kvalitou a chemickým zložením. Olej Euky Bear je získaný destiláciou čerstvých lístkov z eucalypti polybractea, známeho tiež ako eucalyptus,, Blue Malley ". Pre získanie 50 ml tohto oleja je potrebných približne 5 kg čerstvých lístkov z kríkov a malých stromov eukalyptu. Stromy rastúce vo voľnej prírode dosahujú výšky až 100 metrov a korene sú až 100 rokov staré.

Eucalyptus polybractea má svoju charakteristickú, veľmi výraznú vôňu. Táto vôňa je daná vysokým obsahom účinnej látky, terpenoidov 1,8-cineol, ktorý má schopnosť preniknúť do ľudskej tkaniva. Eucalyptus polybractea má najvyšší obsah tejto účinnej látky zo všetkých známych druhov eucalypti. Obsah terpenoidov 1,8-cineol je až 95%. Ostatné druhy eukalyptov pochádzajúce z Číny, Indie, Tasmánia, Španielska obsahujú tejto účinnej látky okolo 60%.

Pôvodné obyvateľstvo (Aboridžincov) používalo olej ako prevenciu pred infekciou a pri znižovaní vysokej teploty (zábaly na čelo, ruky a chodidlá). Ku komerčnému využitiu a predaji dochádza od roku 1852, kedy farmaceut Joseph Bosisto začal ako prvý vo svojej lekárni destilovať tento olej a začal jeho komerčný predaj.

Ako expektorans (liečivo podporujúce uvoľnenie a odstránenie hlienu z dýchacej sústavy), antireumatikum a antiseptikum pomáha pri respiračných ochoreniach (chrípka, nádcha, nachladnutie), svalových a reumatických bolestiach a tiež ošetruje pokožku.

Významne znižuje výskyt roztočov a ich alergénov. Pre svoj čistiaci účinok, predovšetkým rozpúšťanie mastnoty, sa používa okrem farmaceutického priemyslu aj ako čistidlo. Okrem iného má eukylyptus veľmi priaznivé účinky na pôdu. Svojím obrovským koreňovým systémom zabraňuje vysušovaniu a erózii pôdy.

Eukalyptový olej Euky Bear je vysoké farmaceutickej kvality a jeho výrobca je držiteľom licencie pre farmaceutickú výrobu vydanú Austrálskym úradom pre liečivá (TGA), obdobou českého ministerstva zdravotníctva.


Balenie : 50 ml

Spôsoby použitia :

 
Prechladnutie, chrípka : 15-20 kvapiek eukalyptového oleja do horúcej vody, inhalujeme s hlavou prikrytú uterákom. Rovnako môžeme nakvapkať pár kvapiek na vreckovku a vdychovať. Vhodné mazať chrbát a krk.
  - 
Reumatické a svalové bolesti : Olej jemne votrieme na postihnuté miesta (reumatická artritída, stuhnuté väzy, šľachy a kĺby, opuchy) ľahko trieme do vzniku pocitu príjemného tepla. Prináša úľavu od bolesti. Opakovať viackrát za deň, účinok podporuje priloženie alebo previazanie vlnenou tkaninou.
  - 
Bodnutí hmyzom : Pomáha zmierňovať bolesť, svrbenie a opuchy. Na postihnuté miesto nanesieme potrebné množstvo prípravku (nevtírat, nemasírujte). Podľa potreby opakujeme.
  - 
Zníženie vysokej teploty : Zábaly na čelo, ruky a chodidlá. Kúpele vaňové a kúpele nôh: osviežujúci a relaxačný kúpeľ dosiahneme pridaním 1-2 čajových lyžičiek.
  - 
Sauna : 1 čajovú lyžičku oleja pridáme na horúce kamene, dochádza k prečisteniu dýchacích ciest.
  - 
Aromoterapie : 10 kvapiek oleja do zvlhčovača vzduchu alebo aromalampy. Čistí vzduch, ničí roztoče a ich alergény.
  - 
Ústna hygiena : 2 kvapky oleja na zubnú pastu alebo do pohára s vodou a kloktať
  - 
Masáž vlasovej pokožky : Pri umývaní vlasov votrieme pár kvapiek oleja do pokožky, pridáme šampón. Odstraňuje lupiny.
  - 
Čistenie rúk a pokožky : Odstráni mastnoty i farby. Použijeme pár kvapiek na handričku, očistíme požadované miesto a potom   umyjeme mydlom.
  - 
Odstránenie mastných škvŕn a fliačkov : Použitie u odevov, záclon, kobercov, linolea a dlažby. Nakvapkať na handričku pár kvapiek oleja a priamo utrieť. Kefovaním smerom k centru sa predíde vytvoreniu mapy.
  - 
Odstránenie žuvačiek, nálepiek a náplastí : Namočiť handričku v oleji a odstrániť.
  - 
Pranie pracovných odevov : 1-2 čajové lyžičky do jednej naložené práčky.
  - 
Umývanie zvierat : 5 kvapiek oleja v potrebnom množstve vody. Odstraňuje blchy, vylepšuje kvalitu srsti. Pretože sú zvieratá veľmi citlivá na vône, neprekračujte uvedené dávkovanie.

Krajina pôvodu : Austrália, Nový Južný Wales

Napíšte Váš názor

Olej eukalyptový Euky Bear 50ml

Eukalyptový olej,, Euky bear "je pôvodom z Austrálie a postupne sa rozšíril po celom svete. Patrí do druhu myristiciových myrtyceae a v súčasnej dobe je známe cez 500 druhov. Dnes sa pre komerčné účely používa maximálne 10 druhov

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (9):

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

QR kód

Menu