Žuvačky Xilovit pepermint 10,8g / 10ks

660061

Nový produkt

Žuvačky Xilovit Protect sú sladené xylitolom. Xylitol je prírodná látka- sladidlo, ktoré sa prirodzene vyskytuje takmer vo všetkých druhoch zeleniny a ovocia. Xylitol je z hľadiska ochrany zubov najlepším sladidlom.

Viac detailov

1,25 €

5 položky

- +

 
Detaily

Žuvačka s príchuťou pepermint. Žuvačka Xilovit protect je výnimočná v tom, že je sladená len xylitolom a teda jej používanie znižuje riziko tvorby zubného kazu a môže pomôcť remineralizácii zubov.

Udržiava v ústach stabilnú úroveň PH, pretože baktérie spôsobujúce zubný kaz sa v prítomnosti xylitolu nedokážu rozmnožovať.

Priaznivý účinok sa dosiahne pri spotrebe 2-3g žuvačky osladenej 100% xylitolom najmenej 3-krát denne po jedle.

Xylitol podporuje zdravie zubov tromi spôsobmi:

1. Obmedzuje vytváranie kyseliny baktériami v ústach. Xylitol je nekariogenický – je to prostriedok, ktorý obmedzuje kazivosť zubov, pretože baktérie ho nedokážu metabolizovať a tým vytvárať kyselinu spôsobujúcu kazenie zubov. Rôzne sladidlá, ktoré konzumujeme (napr. cukor, glukóza a fruktóza) sú vysoko kariogenické, to znamená, že ich baktérie dokážu metabolizovať a tým vytvárať kyselinu spôsobujúcu kazenie zubov. Túto situáciu zhoršuje stúpajúca spotreba cukru: viac cukru znamená viac potravy pre baktérie, čo potenciálne znamená viac kyseliny a vyššie riziko zubného kazu. Dokonca aj náhradné sladidlá ako sorbitol sa môžu ústnymi baktériami metabolizovať a tak vytvárať kyselinu, spôsobujúcu zubný kaz.

2. Znižuje vytváranie zubného povlaku. Zubný povlak je výsledkom činnosti baktérií. Ak sa neodstraňuje, môže vytvárať kyseliny, ktoré spôsobujú k zubný kaz.

3. Remineralizuje zubnú sklovinu. Tretím pozitívnym účinkom xylitolu je, že môže zvýšiť remineralizáciu zubov, najmä pri malých kazoch, ktoré sa ešte len vyvíjajú v zubnej sklovine. Neschopnosť baktérií vyvárať kyselinu v prítomnosti xylitolu znamená, že sa pH zubného povlaku v ústach neznižuje. Stabilná úroveň pH zubného povlaku predchádza demineralizácii tým, že spevňuje okraje zubného kazu a znižuje bolestivosť otvorených kazov.

Krajina pôvodu: Maďarsko

Zloženie : xylitol (67%), gumový základ, prírodná aróma, glycerín, sojový lecitín, včelí vosk, arabská guma. Neobsahuje aspartám.

Napíšte Váš názor

Žuvačky Xilovit pepermint 10,8g / 10ks

Žuvačky Xilovit Protect sú sladené xylitolom. Xylitol je prírodná látka- sladidlo, ktoré sa prirodzene vyskytuje takmer vo všetkých druhoch zeleniny a ovocia. Xylitol je z hľadiska ochrany zubov najlepším sladidlom.

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (1):

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

QR kód

Menu