Spirulina plus prírodne viazane železo, 100g /400tab

Nový produkt

Pred rokmi si Aztékovia jedinečných účinkov modrozelenej sladkovodnej riasy spiruliny vážili natoľko, že ju dokonca využívali ako platidlo. Dnes Svetová zdravotnícka organizácia potvrdzuje, že tento jednobunkový organizmus predbehne obsahom živín väčšinu potravín i doplnkov stravy.

Viac detailov

Akciová ponuka

10,30 €

11,99 €

- +

 
Detaily

Pre zdravú krv a proti únave

Železo patrí medzi najdôležitejšie stopové prvky v našom tele. Je totiž súčasťou hemoglobínu, krvného farbiva, ktoré zaisťuje transport kyslíka ku všetkým bunkám, tkanivám a orgánom tela. Nedostatok železa sa preto prejavuje nielen veľkou únavou a zníženou odolnosťou voči záťaži, ale aj poklesom imunity a poruchami sústredenia.

Podľa niektorých odhadov trpí u nás deficitom železa až tretina populácie. Najviac sú pritom ohrozené ženy v plodnom veku, ktoré strácajú značné množstvo tohto prvku menštruačným krvácaním, a vegetariáni (dôležitým zdrojom železa je červené mäso).

Riešením môže byť užívanie potravinových doplnkov so železom, nie všetky sú však rovnako vhodné. V prvom rade je dobré vedieť, že tento prvok sa lepšie vstrebáva, ak je viazaný organicky, nie anorganicky. Pre optimálne vstrebávanie je dôležitý aj vitamín C, pre jeho zabudovanie do krvného farbiva hemoglobínu zase meď. Už v 30. rokoch minulého storočia navyše vedci zistili, že pre zlepšenie schopnosti krvi prenášať kyslík je veľmi užitočné aj zelené rastlinné farbivo chlorofyl - to má totiž takmer totožnú štruktúru ako hemoglobín, líšia sa len tým, že v strede jeho molekuly je namiesto železa horčík.

Sladkovodná jednobunková riasa spirulina obsahuje nielen vysoké množstvo chlorofylu, vitamín C a meď, ale navyše v nej nájdeme aj množstvo ďalších živín dôležitých pre ľudské zdravie (všetky esenciálne aminokyseliny, vzácne nenasýtené mastné kyseliny a pod.) Obsiahnuté železo navyše nie je pridávané do dospelých rias, ale do substrátu, z ktorého spirulina čerpá pri raste živiny. Vďaka tomu je
železo do nej postupne asimilované a zabudované do organických zlúčenín, z ktorých ho náš organizmus dokáže ľahko vstrebať a využiť. Kombinácia spiruliny a železa má preto rad priaznivých účinkov na zdravie celého organizmu : Schopnosť krvi prenášať kyslík

Kombinácia organicky viazaného železa, chlorofylu, vitamínu C, medi a esenciálnych aminokyselín podporuje tvorbu krvného farbiva hemoglobínu a tým napomáha optimálnemu okysličeniu všetkých tkanív a orgánov tela. Dôsledkom je zmiernenie únavy a priaznivý vplyv na fyzickú i psychickú výkonnosť organizmu. Okrem osôb ohrozených chudokrvnosťou je preto tento prípravok vhodný aj pre športovcov, ťažko fyzicky pracujúcich, chorých a rekonvalescentov.

Dokonalá výživa aj pre vegetariánov

Spirulina patrí podľa Svetovej zdravotníckej organizácie medzi najlepšie zdroje živín na zemeguli. V kombinácii so železom je tak ideálnym doplnkom stravy prakticky pre každého, najmä však pre vegánov a vegetariánov. Práve im totiž poskytne živiny, ktoré sa hojne nachádzajú predovšetkým v mäse a ostatných potravinách živočíšneho pôvodu - okrem železa aj vitamín B12 a kompletnú ponuku všetkých esenciálnych aminokyselín.

Zlepšenie imunity

Spirulina má preukázateľný pozitívny vplyv na zlepšenie prirodzenej obranyschopnosti organizmu voči vírusom, baktériám a škodlivým voľným radikálom. Podobne aj železo je potrebné na správne fungovanie imunitných funkcií.

Podpora chudnutia

Spirulina pomáha účinne znižovať chuť do jedla, najmä na sladké, a vďaka kompletnej ponuke živín bráni organizmu prejsť pri obmedzení kalorického príjmu na "úsporný režim". Železo navyše prispieva k zmierneniu únavy, ktorá sa tak často objavuje pri redukčných kúrach.

Výkonnosť mozgu

Spirulina má priaznivý vplyv na náladu a podporuje psychickú výkonnosť. Dostatok železa je navyše dôležitý pre pamäť, sústredenie a ďalšie funkcie mozgu.

Zdravé orgány

Spirulina prispieva k zdraviu srdca, ciev, pečene a tráviacej sústavy

Odporúčané dávkovanie : 4 tablety 2x denne

 


Obsah : 400 tabliet (250 mg)

Hmotnosť : 100 g

Návod na použitie: tablety zapiť dostatočným množstvom pitnej vody


Napíšte Váš názor

Spirulina plus prírodne viazane železo, 100g /400tab

Pred rokmi si Aztékovia jedinečných účinkov modrozelenej sladkovodnej riasy spiruliny vážili natoľko, že ju dokonca využívali ako platidlo. Dnes Svetová zdravotnícka organizácia potvrdzuje, že tento jednobunkový organizmus predbehne obsahom živín väčšinu potravín i doplnkov stravy.

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (29):

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

QR kód

Menu