Mladý jačmeň BIO 200g prášok Nástroje Zdravia

Nový produkt

Mladý jačmeň je svieži zelený nápoj. Nájdeme v ňom všetky živiny, ktoré telo potrebuje na vytváranie nových buniek, protilátok, hormónov a enzýmov - od vitamínov a minerálov až po aminokyseliny. Mladý jačmeň ich navyše obsahuje vo forme, ktorú organizmus dokáže ľahko vstrebať a využiť.

Viac detailov

Akciová ponuka

30,24 €

32,68 €

2 položky
Pozor: skladom posledné kusy

- +

 
Detaily
Veľmi dôležitou súčasťou mladého jačmeňa sú aktívne enzýmy, teda látky, bez ktorých by nemohli fungovať žiadne biochemické procesy v organizme. Podľa autorky publikácie „Zelené listy jačmeňa“ Dr. Mary Poder je množstvo endogénnych enzýmov telu dané už pri narodení a postupne sa vyčerpáva. Vydrží však dlhšie, pokiaľ ich chránime dôsledným denným prísunom surovej stravy a potravinových doplnkov.
Šetrné spracovanie mladého jačmeňa navyše zaručuje zachovanie všetkých aktívnych enzýmov, na ktoré je táto rastlina obzvlášť bohatá – obsahuje ich viac než 20 druhov (napr. cytochrom oxidázu, superoxid dismutázu, transhydrogenázu a ďalšie) a tvoria viac než polovicu jeho hmotnosti.
 
Prášok z mladého jačmeňa ďalej obsahuje celú škálu vitamínov a dokonalý výber minerálov a stopových prvkov v organickej forme. Dôležitý je najmä vysoký obsah betakaroténu, vitamínov C, E, B1, B2, B3, B6, biotínu, kyseliny listovej, kyseliny pantotenovej a cholínu. Pre tieto látky je typické, že sa tepelným spracovaním potravín znehodnocujú, v mladom jačmeni však zostávajú vďaka šetrnému spracovaniu takmer nedotknuté.
 
Nezanedbateľné je i množstvo potravinovej vlákniny a rastlinných bielkovín, ktoré majú nízku molekulovú hmotnosť a ľudské telo ich tak môže ľahko využiť pre svoj zdravý vývoj.
 
A aké pozitívne účinky môžeme od mladého jačmeňa očakávať?
 
·        pomocou enzýmov a chlorofylu pomáha naštartovať jemnú detoxikáciu organizmu,
·        vďaka vysokému obsahu železa a chlorofylu priaznivo ovplyvňuje krvný obraz a prenos kyslíka,
·        podporuje trávenie, peristaltiku a pôsobí proti zápche,
·        napomáha eliminácii nepríjemných telesných pachov,
·        poskytuje antioxidačnú ochranu, vďaka ktorej je vhodnou súčasťou prevencie rakoviny, srdcovo cievnych chorôb a predčasného starnutia,
·        priaznivo ovplyvňuje imunitu, hojenie rán a vredov a regeneráciu všetkých tkanív organizmu,
·        podporuje liečbu kožných onemocnení,
·        je vhodnou súčasťou redukčných kúr a pôstov
·        pomáha udržovať acidobázickú rovnováhu organizmu.
Pri užívaní nápoja z mladých výhonkov jačmeňa môžu zo začiatku niektorí ľudia pocítiť niektoré nepríjemné príznaky, ako sú mierne bolesti hlavy, škvŕkanie v žalúdku, hnačku či kožné problémy. Tie sú však len prejavom intenzívneho naštartovani detoxikačných procesov a zdravie nijako neohrozujú (obvykle pomôže dočasné zníženie užívaných dávok). Väčšina ľudí ale pocíti len nárast energie.
 
Austrálske mladé výhonky jačmeňa, z ktorých prášok na prípravu nápoja pochádza, sa pestujú ekologicky, bez použitia pesticídov a umelých hnojív, v bohatej sopečnej pôde oblastí s hojnosťou slnečného svitu. Zbierajú sa potom ako dosiahnu výšku 20 cm, lebo vtedy obsahujú najviac živín. Najneskôr 60 minút po pokosení sa spracovávajú pomalým sušením pri nízkej teplote, ktoré zaručuje zachovanie všetkých dôležitých látok. Potom sa pomelú na jemný rozpustný prášok, ku ktorému sa už nepridávajú žiadne konzervačné ani iné chemické látky.
 
Návod na použitie : 1–2 čajové lyžičky zmiešajte s ovocným džúsom alebo iným obľúbeným nápojom. Nepoužívajte horúce tekutiny, nakoľko teplo neutralizuje aktívne enzýmy. Ďalšia možnosť je pridanie mladého jačmeňa do cereálií, šalátu alebo iného studeného jedla.

Napíšte Váš názor

Mladý jačmeň BIO 200g prášok Nástroje Zdravia

Mladý jačmeň je svieži zelený nápoj. Nájdeme v ňom všetky živiny, ktoré telo potrebuje na vytváranie nových buniek, protilátok, hormónov a enzýmov - od vitamínov a minerálov až po aminokyseliny. Mladý jačmeň ich navyše obsahuje vo forme, ktorú organizmus dokáže ľahko vstrebať a využiť.

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (28):

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

QR kód

Menu