Sirup agávový 250ml BIO Health Link

Nový produkt

Agávový sirup je komerčne vyrábané sladidlo získavané z niekoľkých druhov agáve. Je sladšie ako med, ale býva redší a tekutejší.

Viac detailov

3,15 €

- +

 
Detaily

Pri výrobe agávového sirupu je miazga zo strednej časti rastliny extrahovaná, filtrovaná a zahrievaná pri nízkych teplotách, kedy dochádza k rozloženiu polysacharidov na jednoduché cukry. Hlavným polysacharidom je inulín čiže fruktosan, ktorý je tvorený prevažne fruktózou. Táto šťava je potom koncentrovaná na tekutinu vo forme sirupu. Jeho farba je od svetlej po tmavo jantárovú.

Účinky :

Agávový sirup bol mexickými Aztékmi po stáročia používaný ako sladidlo a dochucovadlo, aj keď aj oni si boli vedomí jeho zdravotných účinkov a používali ho aj ako medicínu, predovšetkým pri hojení rán a liečbe kožných infekcií.

Moderné lekárske štúdie hojivé vlastnosti agáve potvrdzujú a vyzdvihujú jej priaznivý glykemický profil. Sacharid inulín nízky glykemický index, ktorý poskytuje sladkú chuť bez nezdravého rýchleho navýšenia krvného cukru, ktorý spôsobuje väčšina ostatných druhov cukrov.

Agávový sirup obsahuje predovšetkým fruktózu a glukózu.

Jeho účinok na hladinu krvného cukru (merané podľa jeho glykemického indexu a glykemickej záťaže) je porovnateľný s fruktózou, ktorá má oba glykemickej ukazovatele oveľa nižšia ako stolový cukor cukróza. Avšak, konzumácia veľkého množstva fruktózy môže byť pre ľudské telo škodlivé!

Použitie :

Agávový sirup je chutné prírodné sladidlo, ktoré môžu používať ľudia na redukčnej diéte, niektorí diabetici a všetci, ktorí chcú cielene v strave obmedziť rafinované cukry s vysokým glykemickým indexom.
Agávový sirup je približne 1,5 x sladší ako cukor av receptoch preto často nahrádza cukor alebo med. Pre vegetariánov je vítanou alternatívou k medu, ktorý niektorí považujú za živočíšny produkt.

Agávový sirup sa ľahko a rýchlo rozpúšťa, a preto je vhodným sladidlom do studených nápojov, napr ľadový čaj. Pridáva sa tiež do raňajkových cereálií ako spojivo.

Obsah balenia : 250 ml

 


Napíšte Váš názor

Sirup agávový 250ml BIO Health Link

Agávový sirup je komerčne vyrábané sladidlo získavané z niekoľkých druhov agáve. Je sladšie ako med, ale býva redší a tekutejší.

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30):

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

QR kód

Menu